Zmiany w programie Czyste Powietrze - Wyższe progi dochodowe


Zmiany w programie Czyste Powietrze - Wyższe progi dochodowe

Od 1 lipca 2021 r. dla gospodarstw jednoosobowych próg dochodowy wzrośnie o 229 zł niż obecnie, czyli do kwoty 2 189 zł. Z kolei dla gospodarstw wieloosobowych próg dochodowy podwyższy się o 164 zł niż obecnie, czyli do poziomu 1564 zł na osobę.

Wyższe dotacje na kotły na pellet o podwyższonym standardzie

Zgodnie z dotychczasowymi zapisami w programie „Czyste Powietrze”, począwszy od 1 lipca 2021 r. możliwe będzie ubieganie się o wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. To szansa na dotacje do 9 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym poziomie dofinansowania dotacja ta wynosi do 12 tys. zł (nie więcej niż 60% kosztów).

Szczegóły: https://bit.ly/3A81kXW

Przypominamy, że od 1 sierpnia 2021 r. do wydania zaświadczenia o dochodach uprawniającego do skorzystania z podwyższonego progu dofinansowania będzie brany dochód osiągnięty w 2020 r. W związku z tym w okresie od 1 sierpnia do czasu publikacji obwieszczenia Prezesa GUS w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego zawiesza się wydawanie zaświadczeń o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego w gospodarstwach domowych w których członkowie uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego. Obwieszczenie Prezesa GUS ustawowo musi zostać opublikowane w terminie do 23 września.

Skorzystaj z dofinansowania i skontaktuj się z Ekodoradcą

Tel: 797 016 658 – Poniedziałki w godz. 12:00-17:00,

Czwartki w godz. 11:00-16:00

Mail: czystepowietrze@iwanowice.pl

Strona używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki