Informacja dotycząca budowy przydomowych oczyszczalni ścieków


Informacja dotycząca budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dofinansowaniem do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków z budżetu Gminy Iwanowice oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do składania wniosków.

Dużą zmianą w stosunku do wcześniejszych naborów będzie konieczność przeprowadzania corocznych badań ładunku biochemicznego zapotrzebowania tlenu (BZT5) i ładunku zawiesin ogólnych. Takie wymogi wynikają z założeń konkursowych WFOŚiGW.

W związku z powyższym mieszkaniec zainteresowany dofinansowaniem musi już na etapie wniosku zadeklarować sfinansowanie takich badań (obecnie jest to koszt ok. 200 zł/rocznie) oraz dodatkowo, działań kontrolujących funkcjonowanie oczyszczalni i jeśli to będzie konieczne wywozu osadu.

Wniosek jest dostępny w załączniku. 

Wypełnione wnioski prosimy składać na dziennik podawczy Urzędu Gminy lub przesyłać mailem na adres: sekretariat@iwanowice.pl

Jeśli do 30 sierpnia br. zbierzemy co najmniej 100 chętnych, to jeszcze w tym roku złożymy wniosek do WFOŚiGW. Wówczas realizacja tego zadania miałaby miejsce w roku przyszłym.

Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu: 12 388 40 03 wew. 18.

wniosek doc

wniosek pdf

Strona używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki