Grudzień w OWS Widoma


Grudzień w OWS Widoma

Grudzień w OWS Widoma

Grudzień w OWS Widoma upłynął głównie na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia i do podsumowania 5-miesięcznej działalności.

17 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe uczestników projektu. Po odczytaniu ewangelii św. Łukasza, przełamaniu się opłatkiem i wspólnej kolędzie, zasiedliśmy do wieczerzy. Tradycyjne, przygotowane przez uczestniczki  ows  dania: kapusta z grochem, pierogi z kapustą, paszteciki z kapustą i grzybami, barszczyk czerwony, śledzie, kutia, pierniki, owoce-smakowały wybornie i juniorom i seniorom.
W trakcie spotkania podsumowano pięć miesięcy działalności   a wyróżniającym się, najaktywniejszym uczestnikom wręczono upominki.

21 XII wzięliśmy udział w bożonarodzeniowym spotkaniu opłatkowym organizowanym przez społeczność szkolną. Przygotowaliśmy wystawę wytworów naszej działalności, którą zaprezentowaliśmy przybyłym rodzinom, przyjaciołom , zaproszonym gościom. Nasza grupa kolędnicza, ubrana w tradycyjne
stroje krakowskie, zaśpiewała kilka pięknych, polskich kolęd.                                                                                                               

Zadanie - Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2015r,  finansowane jest ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu gminy Iwanowice.

Barbara Mrajca

Animator OWS Widoma

Strona używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki